Na farbowanie włosów bardzo często decydują się te kobiety, które mają siwe włosy. Aby uzyskać idealne krycie, konieczny jest wybór odpowiednich produktów do koloryzacji. Na co warto zwrócić uwagę?

Z wiekiem włosy zaczynają tracić swój naturalny pigment, czyli melaninę. Siwe włosy często stają się także bardziej suche, szorstkie i matowe. To czas, gdy wiele kobiet decyduje się na korzystanie z farby do włosów. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda z nich będzie mogła dać całkowite krycie siwych włosów.

Jakie farby do włosów sprawdzą się na siwe włosy?

Do siwych włosów polecane są przede wszystkim farby kremowe, które mają mocne właściwości kryjące. Odpowiednia formuła kosmetyku do koloryzacji ma zatem duże znaczenie, by uzyskać pożądany efekt.

Jaki kolor powinna mieć farba do włosów siwych? Zazwyczaj kobiety decydują się na kosmetyk, który nawiązuje do naturalnej barwy kosmyków, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać farbę o innej barwie. Gdy włosy są całkiem siwe, można łatwiej wykonać na nich nawet większe zmiany kolorystyczne.

Krycie siwizny możliwe także bez trwałego efektu

Najczęściej wybór pada na farby trwałe, które pozwalają na uzyskanie efektu niewymywającego się koloru na włosach – https://trena.pl/186-farby-trwale. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie w sprzedaży dostępne są także produkty zmywalne, które bardzo skutecznie radzą sobie z kryciem siwych włosów.

Zmywalne farby są prostsze w używaniu od produktów do trwałej koloryzacji. Te najlepsze utrzymują się do 28 myć. Dodatkowo, są również bezpieczniejsze – nie zawierają szkodliwego amoniaku oraz innych składników, które mogą zniszczyć włosy. Pielęgnują je, dzięki czemu są mocniejsze, mają w sobie więcej blasku, lepiej się układają.

Nie trzeba też martwić się o odrosty. Farba wymyje się do około miesiąca, czyli zanim zaczną być widoczne. Wtedy farbowanie można wykonać kolejny raz.

Kategorie: kosmetyki