Dłonie to nasza wizytówka, dlatego trzeba o nie dbać – długie  albo obgryzione paznokcie nie wyglądają zbyt estetycznie. Nie tylko kobiety mogą korzystać przecież z usługi manicure i pedicure.

Oczywiście z powodzeniem można zadbać o paznokcie u dłoni i stóp w domu. Trzeba jednak przygotować na tę okoliczność odpowiedni sprzęt – cążki, nożyczki, pilnik do paznokci, drewniane patyczki od odsuwania skórek, krem nawilżający do rąk. Dbanie o dłonie warto zacząć od obcięcia paznokci do danej długości, następnie moczymy je w ciepłej wodzie, dzięki temu łatwiej będzie pozbyć się skórek. Paznokciom należy nadać też odpowiedni kształt, co można zrobić używając pilnika.

zdjęcie męskiego pedicure

Te same czynności dotyczą pedicure. Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć o zadbaniu również o swoje stopy. Wiele osób kompletnie o nich zapomina, co dotyczy również Pań. Jeśli nie potrafimy sami zadbać o stopy, można wybrać się na pedicure dla mężczyzn w Warszawie: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/pedicure/meski-pedicure, taką usługę bez problemu znajdziemy w każdym salonie urody.

Choć paznokcie mogą wydawać się mało ważne, tak naprawdę świadczą o nas, tak samo jak nasz uśmiech czy ubiór. Pamiętajmy, aby odpowiednio o nie dbać, dzięki temu będziemy się prezentować nienagannie.