Można powiedzieć, że podkład to najważniejszy kosmetyk w całym makijażu. Odpowiednio dobrany kolor tego produktu sprawia, że makijaż tak bardzo się nie odznacza. Niestety wiele kobiet nie potrafi dobrać do swojej cery odpowiedniego odcienia podkładu. W tym artykule przedstawię parę rad jak znaleźć jego idealny kolor.

Dobieranie koloru względem szyi

Wiele kobiet przy doborze podkładu robi ogromny błąd. Mianowicie panie szukają odpowiedniego koloru wzorując się na karnacji ręki. Nie powinno się tak robić. Ręka różni się kolorem od naszej skóry twarzy. Dlatego najlepiej dobierać odcień podkładu względem koloru szyi.

Wybieranie o ton jaśniejszego podkładu

Lepiej też wybrać podkład o ton jaśniejszy od cery. W ciągu dnia fluid się utlenia. Ciemnego fluidu nie da się rozjaśnić, natomiast jasny podkład da się przyciemnić pudrem brązującym, np. podkład Bourjois ma dwa jasne odcienie 100 i 110. Jeżeli nie wiemy, który z tych dwóch kolorów będzie idealny, warto wziąć ten jaśniejszy, czyli 100. Dzięki temu nie unikniemy dużej pomyłki w kolorze. Tak samo postępujemy, gdy nasza karnacja jest nieco ciemniejsza. Bourjois podkład ma kilka ciemnych kolorów, są to numery: 125, 200, 210. Gdy nie wiemy jaki kolor wybrać z tej trójki, najlepiej wziąć odcień o ton jaśniejszy. Unikniemy wtedy efektu pomarańczy na twarzy.

Nigdy nie dobieraj koloru przez internet

W internecie obrazki nie oddają tego, co widać w rzeczywistości. Dlatego najlepiej pójść do drogerii, wybrać swój kolor podkładu i zamówić go, wtedy przez internet. Dzięki temu unikniemy wpadki.

Najlepiej wybrać podkład, który ma większą gamę kolorystyczną.
Jak wiadomo, każda kobieta ma inną karnację. Zawsze warto znaleźć produkt, który będzie posiadał rozbudowaną gamę kolorystyczną, tzn. kilka jasnych kolorów oraz kilka ciemnych. Bourjois nowy podklad posiada 3 jasne kolory i 3 ciemne. Każda pani będzie mogła znaleźć swój idealny odcień.

Więcej: darmarsklep

Kategorie: kosmetyki