Keratynowe prostowanie włosów to zabieg coraz to popularniejszy. Głównie dlatego, że działa tak pozytywnie na wygląd włosów. Włosy stają się lśniące, wygładzone i nie plączą się podczas czesania. Dzięki temu można nie tylko zaoszczędzić bardzo dużo czasu, zwłaszcza rano, układając fryzurę, ale także i cieszyć się zdrowo wyglądającymi włosami, bez konieczności nakładania na nie kolejnych odżywek.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając szampon po keratynowym prostowaniu?

Z całą pewnością doskonałym wyborem będzie szampon z jak najmniejszą ilością naturalnych składników. To właśnie dlatego warto zacząć czytać składy szamponów! Szampony po keratynowym prostowaniu powinny być wolne od silikonów oraz soli. Warto też zrezygnować z takich produktów, które wysoko w swoim składzie posiadają alkohole. Oczywiście nie można dać się zwariować. Nie każdy alkohol w składzie jest zły, ale im wyżej się on znajduje na liście składników, tym bardziej może on przesuszać włosy.

 

Dlaczego tak ważny jest dobry szampon po prostowaniu keratynowym i dobra ochrona włosów?

Przede wszystkim dlatego, że źle pielęgnowane włosy mogą szybciej się wysuszać, a co za tym idzie, efekt keratynowego prostowania może stać się mniej widoczny. Włosy po zabiegach także należy odżywiać i nawilżać, aby efekt uzyskany u fryzjera, miał szansę utrzymać się nawet kilka miesięcy. To dlatego dobre kosmetyki odgrywają tutaj taką rolę.