Osoby, które chcą zmienić kolor włosów o kilka tonów mogą samodzielnie, w warunkach domowych użyć rozjaśniacza do włosów, który bez problemu kupi się w każdej drogerii, w sklepach z asortymentem do włosów, a nawet czasami w świetnie wyposażonej aptece. By efekt był zadowalający, trzeba na spokojnie podejść do całego przedsięwzięcia i krok po kroku wykonywać polecenia producenta, które umieszczone są na ulotce dołączonej do opakowania. Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Procedura rozjaśniania krok po kroku

Przed rozpoczęciem rozjaśniania włosów, warto choć w minimalnym stopniu zabezpieczyć siebie, swoje ubranie oraz otoczenie przed ewentualnymi zabrudzeniami. Następnie, ważne jest przygotowanie preparatu, który będzie nakładany bezpośrednio na włosy. Proporcje nie są tu bez znaczenia. Im więcej – tym efekt będzie mocniejszy, trzeba o tym pamiętać. Rozjaśniacz do włosów zawsze nakłada się na suche włosy (pasmo po paśmie, od góry do dołu). Gdy całe włosy będą pokryte preparatem, dobrze jest wmasować go jeszcze we włosy. Następnie trzeba odczekać. U niektórych producentów jest to około 20 minut, u innych nawet 45 minut. Następnie należy spłukać środek i kilkakrotnie umyć włosy oraz nałożyć dobrą, regenerującą odżywkę do włosów.

Profesjonalny produkt do użytku domowego

Dobrze jest postawić na solidne, markowe produkty, gdyż wówczas można mieć pewność, iż użyty dobry rozjaśniacz do włosów przyniesie użytkownikowi pożądany efekt. Nie trzeba koniecznie wybierać rozjaśniacza z najwyższej półki, jednak warto przed zakupem zapytać sprzedawcy o dany asortyment lub po prostu zapoznać się z opiniami osób, dostępnymi na różnych forach lub w sklepach internetowych, które posiadają tego rodzaju asortyment. Warto także wziąć pod uwagę, iż rozjaśniacze bardzo osłabiają włosy, więc zawsze po takim zabiegu, trzeba będzie poświęcić im sporo czasu na regenerację.

Kategorie: kosmetyki