Mając włosy nieujarzmione, takie z którymi ciężko jest cokolwiek zrobić zwłaszcza kiedy jest mokro lub wilgotno, warto zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów. Zabieg ten bardzo pomaga.

Co trzeba wiedzieć?

Zabieg keratynowego prostowania włosów przede wszystkim powinien zostać wykonany przez fachowca, który ukończył odpowiedni kurs. Przy tym ważne jest, aby osoba ta stosowała tylko odpowiednie produkty przeznaczone w tym właśnie celu. Powinny to być produkty najwyższej jakości, tak aby w żaden sposób nie zaszkodzić włosom.

Co potem?

Kiedy zabieg zostanie już wykonany, należy kupić specjalny szampon po keratynowym prostowaniu. Szampon tego typu zawiera specjalne składniki, dzięki którym zabieg utrzyma się przez dłuższy okres czasu. Dodatkowo, jak się okazuje, szampony te poprawiają kondycję włosów poddanych temu właśnie zabiegowi. Istotne tutaj wydaje się przede wszystkim to, że szampony po prostowaniu keratynowym włosów powinno się stosować systematycznie. Nie ma możliwości zmiany tych szamponów na jakiekolwiek inne, ponieważ w takim układzie po prostu efekt nie będzie się utrzymywał. Ważna wydaje się również informacja, że tego typu szampon należy nabyć samodzielnie. Nigdy nie jest on wliczony w koszt zabiegu. Jego wartość szacuje się na około 100 złotych. Wszystko zależy później z jakiej firmy jest dany szampon oraz oczywiście od jego pojemności. Wiadomo, że im większa pojemność tym droższy szampon.