Jednym z podstawowych kosmetyków do makijażu jest róż do policzków. Nie warto z niego rezygnować, ponieważ pięknie dodaje cerze życia, odświeża ją, rozświetla. Dobrze dobrany róż na policzki potrafi odmienić każdy makijaż, dlatego warto nauczyć się go prawidłowo aplikować. Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne.

Róże do policzków

W sklepach znajduje się naprawdę bardzo duży wybór różów do policzków. Niektóre to róże pojedyncze, inne występujące w paletkach, wraz z rozświetlaczami. Na jaki kosmetyk się zdecydować? Dobrym krokiem będzie zakup całego zestawu, w którym róż jest połączony z rozświetlaczem oraz bronzerem. Takie trio świetnie nadaje się do modelowania twarzy, rozświetlania cery. samo aplikowanie jest bardzo proste. Tak naprawdę wystarczy po prostu wymieszać ze sobą wszystkie kosmetyki, a następnie delikatnie nałożyć je za pomocą pędzelka. Róż na policzki nakłada się pędzę płaskim, który jest delikatnie ścięty z jednej strony.

Jaki odcień różu

Wybierając dla siebie odcień różu, warto kierować się między innymi kolorem własnej cery. Panie o skórze bardzo jasnej, pięknie prezentują się z różem, który ma odcień różowy, chociaż często doskonale wyglądają też w koralowych. Jeżeli nie ma się za dużej wprawy w nakładaniu różu, dobrze wybrać kolor delikatny, który subtelnie podkreśla policzki. Mocne i nasycone róże będą odpowiednie dla kobiet, które używają ich praktycznie z zamkniętymi oczami, bo mają tak dużą wprawę.

Kategorie: kosmetyki