W dzisiejszych czasach wiele Polak farbuje swoje włosy. Niektóre panie chcą mieć odcień zupełnie inny od tego, jaki mają naturalnie. Inne chcą tylko podkręcić swój naturalny odcień, ponieważ włosy wydają się być bez wyrazu. Bez względu na to, co skłoniło konkretną kobietę do rozpoczęcia farbowania włosów, musi ona, wprowadzić trochę więcej zabiegów pielęgnacyjnych, aby farbowane włosy wyglądały nienagannie.

Kosmetyki do mycia włosów

Po pierwsze warto zainwestować w dobry szampon do mycia włosów farbowanych. Jest to szczególnie ważne dla kobiet farbujących włosy na blond – dobry szampon uchroni włosy przed nabraniem brzydkiego żółtawego odcienia. W przypadku włosów farbowanych na ciemny kolor – pigment będzie się wolniej wymywał, włosy dłużej będą miały intensywny kolor.

Odżywki i maski do włosów

Odżywki stosowane pod prysznicem oraz maski do włosów, które trzeba nakładać na minimum pół godziny, to kosmetyki niezbędne gdy farbuje się włosy. Trzeba przeciwdziałać wysuszaniu się włosów, co właśnie ma na celu stosowanie tych wszystkich kosmetyków. 

Spray na odrosty Loreal

Spray na odrosty to może nie kosmetyk pielęgnacyjny, jednak również bardzo ważny dla kobiet farbujących włosy. Pozwala on bardzo szybko zamaskować odrosty, wtedy gdy już pojawią się, co zwykle zdarza się nawet 3 tygodnie po farbowaniu. Spray na odrosty Loreal to jeden z bardziej polecanych kosmetyków tego typu, warto go zatem mieć u siebie w domu.

Kategorie: kosmetyki