rozjaśniacz do włosówObecnie włosy farbują nie tylko kobiety, ale niekiedy również mężczyźni. Zabieg koloryzacji jest bardzo popularny, głównie z uwagi na fakt, że bez przeszkód można go wykonać w zaciszu własnego domu. Przy farbowaniu włosów warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że efekt będzie bardziej zadowalający.

Rozjaśnienie włosów przed koloryzacją

Osoby posiadające ciemne włosy przed farbowaniem powinny sięgnąć po rozjaśniacz do włosów, taki jak ten https://www.gobli.pl/rozjasniacz-do-wlosow-c4286. Dzięki temu efekt będzie naturalny i przede wszystkim będzie go widać – farbowanie brązowych włosów na blond bez rozjaśniacza jest praktycznie niemożliwe. Przy niektórych kolorach farby konieczne może być użycie rozjaśniacza nawet w przypadku tak jasnych włosów, jak ciemny blond. Warto jednak pamiętać, aby używając tego środka należy dokładnie przestrzegać czasu rozjaśniania i nie powtarzać zabiegu zbyt często, jako że może on wysuszać i osłabiać włosy.

Farbowanie włosów przed ich umyciem

Częstym błędem, który popełniają osoby niedoświadczone w kwestii farbowania włosów, jest ich umycie przed zabiegiem koloryzacji. O ile jest to konieczne w przypadku stosowania zmywalnych farb, o tyle trwały kolor należy nakładać na nieumyte wcześniej włosy. Niektórzy styliści proponują nawet, by poczekać z koloryzacją parę dni po umyciu włosów, tak aby zdążyły się one przetłuścić. Nie należy jednak przesadzić w drugą stronę – zbyt tłuste włosy mogą gorzej przyjmować farbę, przez co efekt nie będzie dostatecznie intensywny. Stąd też odradza się paniom przeprowadzanie zabiegu koloryzacji w czasie menstruacji, jako że wtedy skóra głowy wydziela więcej sebum.

Kategorie: kosmetyki