Osoby z różnymi alergiami skórnymi często mają problem z wyborem odpowiedniego rodzaju biżuterii dla siebie. Na szczęście większość rodzajów metali używanych w biżuterii ma składnik antyalergiczny, który zapobiega wszelkim problemom. Niektóre z nich mogą być droższe niż inne, ale są tego warte, jeśli dokładnie wiesz, na co jesteś uczulony. Sprawdź, z czego powinny być zrobione najlepsze akcesoria do kolczyków i jakie akcesoria do piercingu wybrać!

Akcesoria do kolczyków — tych metali unikaj

Typowe alergie na metale obejmują:

  • Nikiel (często spotykany w biżuterii ze stali nierdzewnej i srebra)
  • Miedź (stopy złota i innych żółtych metali)
  • Kobalt
  • Chrom

Akcesoria do kolczyków mają różne kody. Dzięki nim od razu wiadomo, które są hipoalergiczne, co oznacza, że powinny być całkowicie wolne od stopów powodujących alergie. Bez względu na to, co mówi artysta lub sprzedawca, kody te będą służyć jako numeryczna informacja o rzeczywistym stopie metali użytych w wyrobach biżuteryjnych.

akcesorium do piercingu - pin

Akcesoria do kolczyków — dlaczego tytan jest dobrym wyborem?

Jeśli chcesz zainwestować najlepsze akcesoria do piercingu na crezyneedles.pl, które posłużą Ci tygodniami, tytan jest najlepszym wyborem, ponieważ zachowa swój połysk i właściwości przeciwbakteryjne przez wiele lat, jeśli będzie odpowiednio pielęgnowany.
Chociaż możesz zapłacić więcej za swoje tytanowe akcesoria do kolczyków, zyskujesz lepszą jakość metalu, a także długowieczność związaną z jego trwałymi właściwościami. Lekkość tytanu oznacza również, że jeśli wybierzesz ten materiał, będziesz mieć do wyboru szerszą gamę rozmiarów i wzorów.

Akcesoria do piercingu — jaki metal warto wybrać?

W przypadku wrażliwych obszarów, które są podatne na gromadzenie się bakterii takich jak pępek, konieczne jest stosowanie wyłącznie hipoalergicznych metali. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii w tej okolicy. Niektóre metale będą wyróżniać się bardziej niż inne, a także będą miały inny wygląd niezależnie od tego, jaki rodzaj estetyki preferujesz. Znajdź najlepszy sklep, który oferuje akcesoria do kolczyków i akcesoria do piercingu, a na pewno pracujący tam personel pomoże Ci w wyborze.