Delikatne, rzadkie, matowe, podatne na zniszczenie – cienkie włosy to problem wielu kobiet. Dzięki odpowiednim kosmetykom można zwiększyć ich objętość i grubość, aby fryzura wyglądała jeszcze lepiej!

Dlaczego włosy są cienkie?

Najczęściej cienkie włosy to kwestia genetyki – jeśli babcia i mama miały cienkie włosy, wtedy ich wygląd zakodowany jest w genach.

Warto jednak pamiętać o tym, że cienkie, rzadsze włosy mogą być również efektem ich nieprawidłowej pielęgnacji. Jest to przede wszystkim kwestia stosowania produktów zawierających agresywne detergenty, nadmiernej stylizacji, a także niewłaściwego suszenia włosów.

Są jednak skuteczne sposoby na to, aby cienkie kosmyki znów wyglądały bujnie. Właściwie dobrane kosmetyki to podstawa.

Najlepsze kosmetyki do włosów cienkich

Bardzo ważny jest odpowiedni szampon. Najlepiej zdecydować się na ten, który zawiera delikatne środki myjące i jest pozbawiony SLS (Sodium Lauryl Sulfate), który może pogarszać kondycję włosów.

Po umyciu włosy warto zabezpieczyć odżywką. Najlepiej wybrać kosmetyk do włosów cienkich, który będzie miał lekką formułę i nie będzie ich obciążał. Alternatywą dla odżywki do zmywania może być ta w formie sprayu, która pokryje włosy delikatną, pielęgnującą mgiełką. Osoby z cienkimi włosami powinny unikać produktów z silikonami.

Jeden lub dwa razy w tygodniu warto zastosować maskę do włosów oraz wcierkę, która może przyspieszyć wzrost włosów i zmniejszyć ich wypadanie. Dobrym wyborem będą też oleje, które nakłada się przed myciem włosów.

Wobec tego właściwie dobrane kosmetyki do włosów cienkich będą mogły nadać fryzurze jeszcze piękniejszy wygląd dzięki www.trena.pl!

Kategorie: kosmetyki