Jeśli masz tłustą skórę, wiesz, jak trudno jest nałożyć odpowiedni makijaż. Wysokiej jakości kosmetyki dla skóry tłustej wydają się bardziej iluzją niż rzeczywistym produktem, który można kupić. Wiele produktów zapewnia, że otrzymasz matowe wykończenie i zmniejszy pory, ale najczęściej rozczarowują. Czy cera tłusta pielęgnacja musi więc być trudna? Jak przygotować skórę pod makijaż?

Jak sebum wpływa na makijaż

Trudno jest utrzymać świeży makijaż na tłustej skórze. Twoje gruczoły produkują sebum przez cały dzień. W tym czasie naniesione produkty spływają lub rozmazują się. Ale walka z tym problemem jest dwutorowa. Najpierw musisz przygotować swoją skórę, a dopiero potem wybierz odpowiednie produkty.

Przygotowywanie skóry pod makijaż

Pierwszym krokiem do świetnie wyglądającego makijażu jest przygotowanie skóry. Pomyśl o nałożeniu makijażu na skórę jak o malowaniu płótna. Im lepsza baza, tym gładsza jest farba. Zacznij od umycia twarzy. Celem jest świeża, czysta twarz – nie sucha skóra. Osoby o tłustej skórze często wybierają produkty, które naprawdę pozbawiają skórę naturalnych olejków – zobacz. Ale to nie jest dobre dla twojej skóry. A po umyciu tonikiem na bazie alkoholu w rzeczywistości usuniesz warstwy skóry. Jasne, dobrze jest mieć uczucie ściągnięcia skóry po toniku, ale to nie pomaga. W rzeczywistości może pogorszyć trądzik i spowodować, że makijaż będzie wyglądał na nierówny. Najlepszym sposobem na przygotowanie skóry jest delikatne, nawilżające mycie. Najlepsze kosmetyki do cery tłustej usuwają makijaż i sebum, nie wysuszając skóry. Następnie nałóż lekki krem nawilżający. Regularnie nawilżając, utrzymasz skórę gładką i gotową do makijażu. Kuszące jest używanie ciężkich kosmetyków do maskowania tłustej skóry, ale może to pogorszyć jej stan. Cera tłusta kosmetyki powinny być na bazie wody, najlepiej oznaczonych jako nie zatykające porów, które mogą pomóc utrzymać ładny wygląd skóry.

Ponieważ tłusta skóra jest wynikiem genów lub hormonów, trudno jest jej zapobiec. Pomocne może być praktykowanie konsekwentnej pielęgnacji skóry i unikanie niezdrowej żywności, takiej jak smażone potrawy, żywność bogata w cukier i żywność przetworzona.

Kategorie: kosmetyki