Mezoterapia to małoinwazyjna metoda leczenia stosowana w medycynie i kosmetyce od ponad sześćdziesięciu lat, dzięki której młodzieńczą cerę zawdzięcza wiele gwiazd Hollywood, między innymi Angelina Jolie.

Mezoterapia – mikroigłowanie 

Mezoterapia mikroigłowa polega na aktywowaniu naturalnych funkcji ochronnych skóry. Podział komórek, regeneracja i synteza kolagenu są uruchamiane poprzez ukierunkowane tworzenie mikrourazów. Jednocześnie poprzez precyzyjne wprowadzanie mikroigieł wzmacnia się sprężystość skóry, a do jej środkowej warstwy można precyzyjnie wprowadzić wysokiej jakości składniki aktywne.

Mezoterapia mikroigłowa we Wrocławiu (jej przykład znajdziesz choćby w tym gabinecie: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/mezoterapia-mikroiglowa) jest bardzo delikatną terapią. 

Mikroigły otwierają komórki skóry w tkance łącznej. To zapewnia dobre działanie substancji stymulujących metabolizm, takich jak wysoko skoncentrowane aminokwasy, elektrolity, cynk czy kwas hialuronowy. 

Mikroigłowanie stymuluje również powstawanie nowych komórek skóry, a oprócz generowania komórek aktywuje również własną produkcję kolagenu w organizmie. Dzięki temu skóra staje się napięta, a zmarszczki spłycają.

To napina skórę i znacznie zmniejsza głębokość zmarszczek. Obszary zastosowania zabiegu obejmują twarz, dekolt i szyję oraz brzuch, nogi i pośladki, a także zwalczanie cellulitu.

Zalecenia do stosowania

Mezoterapia mikroigłowa ma bardzo szeroki obszar zastosowań, między innymi:

– Zmarszczki w okolicy czoła,

– Zmarszczki w okolicy nosa,

– Bruzdy nosowo-wargowe

– Zmarszczki w okolicy ust,

– Zmarszczki w okolicy szyi,

– Zmarszczki na dekolcie,

– Cellulit (skórka pomarańczowa),

– Blizny (trądzik, oparzenia),

– Plamy pigmentacyjne,

– Podwójny podbródek,

– Lekko uszkodzona, zmęczona i ziemista skóra,

– Rozstępy.

Przeciwwskazania

W pewnych przypadkach nie należy stosować mezoterapii mikroigłowej. Są ta:

– Stany zapalne skóry,

– Oparzenie słoneczne,

– Infekcje bakteryjne lub wirusowe,

– Świeże blizny i rany,

– Brodawki,

– Guzy skóry,

– Choroby zakaźne.

Leczenie

Najpierw oczyszcza się obszar przeznaczony do zabiegu, w razie potrzeby stosuje się lekki peeling.

W trakcie mezoterapii mikroigłowej we Wrocławiu stosowane są silnie skoncentrowane składniki aktywne (w tym aminokwasy, elektrolity, cynk, kwas hialuronowy), które podczas zabiegu w pełni rozwijają swoje działanie. W zależności od rodzaju skóry zaleca się od 4 do 6 zabiegów w odstępach od 2 do 3 tygodni.

Cele leczenia mezoterapią mikroigłową

Mezoterapia zasadniczo ma na celu poprawę struktury skóry, ale także jej zdolność do odnowy. Zabieg zapewnia długotrwały efekt świeżości skóry i cery. W widoczny sposób wygładza skórę i poprawia jej teksturę. Cera wygląda wtedy na jędrniejszą, świeższą i młodszą. W dłuższej perspektywie tkanka łączna tworzy nowy kolagen i elastynę w leczonych miejscach, co oznacza, że ​​struktura skóry może zostać trwale poprawiona w ukierunkowany sposób.

Nawet jeśli procesu starzenia się nie da się zatrzymać, rezultaty są niesamowite. Nawet w przypadku blizn, które składają się z rodzaju tkanki zastępczej, która ma słabe krążenie i, w zależności od ciężkości, może być miękka lub stwardniała, stymulacja igieł rozluźnia i odbudowuje wiązki włókien kolagenowych w tkance.