Kolczyk do języka może mieć różne formy – koralika, płaskiego trzpienia, kółka. Wbijany jest w środek języka, w jego centralną część lub na końcu języka. Kiedyś uważano to za dziwactwo, ale dzisiaj dzieciaki oraz młodzież lubią takie ozdoby. 

Kiedyś nie do pomyślenia, jednak dzisiaj popularne

Kolczyki do języka powinny być srebrne, złote lub ze stali chirurgicznej, aby język nie został zakażony. Niejedna osoba doceni porządne kolczyki, które sprawdzają się doskonale. Polki i Polacy od lat je stosują. Jest to rzecz na pewno ważna i warto o tym pamiętać.

W sprzedaży kolczyków jest wiele

Obecnie w sprzedaży kolczyków jest wiele – każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie to coś, co ma znaczenie, a niejedna osoba doceni to, co najlepsze i na pewno godna uwagi. Zwyczajny metalowy kolczyk to nie jest dobra sprawa. Niewłaściwy kolczyk może doprowadzić do opadnięcia dziąseł, stanów zapalnych dziąseł i jamy ustnej, a nawet złamania zębów. Można też nabawić się zapalenia wątroby, a na tym nikomu nie zależy. Dobra jakość jest bardzo ważna. Noszenie złotego lub srebrnego kolczyka w języku nie zaszkodzi. Jest to rzecz akceptowalna. Jednak noszenie metalowych czy posrebrzanych kolczyków to proszenie się o problemy. Jeśli dziecko chce mieć kolczyk w języku to moze go mieć, ale należy zadbać o jakość tego rozwiązania. 

Kategorie: Uroda