W drogeriach oraz w sklepach z kosmetykami jest dość sporo produktów przeznaczonych tylko i wyłącznie do cery mieszanej. Jednak w przypadku samych kremów często one różnią się między sobą jeśli chodzi o skład, cenę, markę oraz o wydajność. Jaki krem do cery mieszanej cieszy się największą popularności,ą wśród klientów? Na co warto zwracać uwagę przy jego zakupie? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedzi znajdują się poniżej.

Krem do skóry mieszanej – co to właściwie za krem?

krem-aktywnie-matujacy-do-twarzy

Skóra mieszana w zasadzie jest bezproblemowa i niewymagająca aż tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jak to jest w przypadku skóry przetłuszczającej się, skóry trądzikowej czy skóry przesuszonej. Osoby, posiadające cerę mieszaną znacznie mniej na nią narzekają. Nie pojawiają się na niej bowiem zmarszczki, wypryski, alergie ani jakiekolwiek inne nieprzyjemne rzeczy. Dlatego też, właściwe pielęgnowanie jej tak naprawdę nie jest trudne. Krem do cery mieszanej powinien być delikatny, subtelny i lekki. Można go używać systematycznie przez kilka lat, bez obaw, iż skóra przyzwyczai się do wszystkich jego składników. Dobrze radzi sobie ze starzeniem się skóry oraz idealnie uzupełnia dość specyficzne miejsca na twarzy jak np.: skórę pod oczami. Taki krem można stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Jest także doskonałą bazą pod makijaż.

Kiedy stosować krem nawilżający do cery mieszanej?

Krem nawilżający do cery mieszanej mogą tak naprawdę stosować osoby młode, jak i posiadające bardziej dojrzalszą cerę. Zarówno nastolatki, jak i osoby po 50-tce, chętnie sięgają po dobry krem do skóry mieszanej od sprawdzonego producenta, który zadba o to, by skóra była elastyczna, promienna i świeża przez cały dzień. Taki krem powinno stosować się tak naprawdę i rano i wieczorem. Warto zawsze delikatnie wmasować go w skórę okrężnymi ruchami, by mieć pewność, że jego składniki aktywne idealnie wchłoną się we wszystkie warstwy skóry.

Kategorie: kosmetyki