Rokitnik pospolity to roślina, której wszechstronne, drogocenne właściwości wykorzystujemy coraz częściej. Kojarzony najpowszechniej z wysoką zawartością witaminy C, mikroelementów czy aminokwasów, rokitnik zalecany jest jako pomoc przy przeziębieniach lub problemach z trawieniem. Ale roślina ta odznacza się również zbawiennym wpływem na stan skóry czy włosów.  Sprawdź, w jaki sposób kosmetyki rokitnikowe mogą Ci pomóc.

Wielokierunkowe działanie preparatów z rokitnikiem

W kosmetologii oraz terapii chorób skóry zastosowanie znajdują owoce rokitnika i olej rokitnikowy. Kremy czy maści z ekstraktem z rokitnika mogą przynieść wydatną pomoc przy trudno gojących się ranach, oparzeniach czy odleżynach. Przeciwzapalne działanie rokitnika, czy wysoka zawartość minerałów i unikatowych substancji pochodzenia roślinnego, zaowocowały szerokim wyborem preparatów kosmetycznych.

Wielokierunkowe działanie preparatów z rokitnikiem

Różnorodne maseczki czy żele pozwalają kompleksowo zadbać o cerę – opóźnić procesy starzenia, odżywić skórę czy zniwelować przebarwienia. Natomiast odżywka do włosów czy szampon z rokitnikiem dodadzą włosom blasku i objętości.

Kosmetyki do włosów z rokitnikiem – kiedy po nie sięgnąć?

Szampony z rokitnikiem często cechują się kompleksowym składem – obok ekstraktu z rokitnika, nierzadko można znaleźć w nich wyciągi i olejki z innych drogocennych roślin. Niemniej podstawową cechą wszystkich tego typu szamponów są ich silne właściwości nawilżające oraz odżywiające włosy.  Dlatego rokitnikowy szampon zalecany jest przede wszystkim w przypadku włosów suchych, słabych i łamliwych.  

Kategorie: kosmetyki