Moroccanoil zagościł na polskim rynku kosmetycznym jakiś czas temu, w momencie rosnącej popularności pielęgnacji opartej na olejkach. Tymczasem moda na olejek arganowy zaczęła się właśnie od tej marki. Produkty mają być oparte o unikalne receptury, przeznaczone do różnych rodzajów włosów i skóry. Na czym więc polega ich działanie i dla kogo są przeznaczone?

Składnik numer jeden

Olejek arganowy Moroccanoil jest obecny we wszystkich kosmetykach marki. To właśnie on ma odpowiadać za przywracanie witalności i gładkości zniszczonym włosom jak i skórze. Nie mniej ważne są proporcje składników, które pozwalają osiągnąć oczekiwany efekt, czyli odbudować strukturę włosa poprzez dostarczenie mu brakujących elementów.
Ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oparta jest także o właściwości przeciwutleniające, dzięki którym komórki są mniej podatne na uszkodzenia.

Dla kogo?

Produkty Moroccanoil są skierowane do salonów fryzjerskich jak i osób, które oczekują profesjonalnej pielęgnacji także w warunkach domowych. Są to szampony, odżywki, balsamy, maski oraz wiele innych.
Część kosmetyków przeznaczona jest do wszystkich rodzajów włosów, część dedykowana do konkretnych użytkowników, np. posiadaczy włosów kręconych czy przesuszonych.
Pielęgnacja za pomocą olejku arganowego Moroccanoil jest polecana zwłaszcza dla włosów często farbowanych i zniszczonych.
Choć cena produktów nie należy do najniższych, nie ma się co dziwić – pozyskiwanie olejku arganowego jest relatywnie trudne i kosztowne.

Kategorie: kosmetyki