Gdy zakupimy akcesoria do makijażu, musimy zadbać o ich przechowanie w odpowiednim miejscu. Chodzi o to, by były one chronione przed urazami mechanicznymi oraz kurzem. Szczególnie należy zadbać o pędzle do makijażu. Można samodzielnie wymyślić sposób i miejsce przechowywania tychże akcesoriów, lub skorzystać z dostępnych i możliwych do kupienia pojemników na pędzle.

Sposoby na przechowywanie pędzli

Tuba na pędzle to bardzo dobry pomysł. Przeważnie jest wykonana z twardego tworzywa, składa się z dwóch części i posiada zapięcie. Jest stabilna i nadaje się do przechowywania pędzli w domu i w trakcie podróży. Chroni pędzle przed zabrudzeniem i odkształceniem.

Kolejny pomysł, to etui na pędzle. Podczas zakupu całego zestawu pędzli do makijażu, etui jest dołączone. Natomiast, jeżeli posiadamy pędzle zakupione pojedynczo, to takie etui można by zakupić. Niektóre etui są oferowane razem z kosmetyczką, do której zmieszczą się pozostałe akcesoria.

Pojemnik na pędzle do makijażu służy do przechowywania tychże pędzli w bezpieczny sposób w zaciszu domowym. Przeważnie jest wykonany z tworzywa wysokiej jakości i posiada otwory różnej wielkości.

Akcesoria do makijażu w podróży

Wybierając się w podróż, należy pomyśleć o skompletowaniu kosmetyków i akcesoriów do nich. Kosmetyki można umieścić w większej kosmetyczce, natomiast jeżeli zaistnieje konieczność zabrania ze sobą większej ilości pędzli, to warto się zdecydować na zamykaną tubę lub etui.

Tuba lub etui na pędzle zapewnią komfort przewożenia pędzelków i dzięki tego rodzaju opakowaniom, nasze akcesoria nie poginą.