Opaski i spinki do włosów - jak je nosić

Opaski na głowę i duże spinki do włosów, takie jak bardzo popularny w tym sezonie neon, były trendem lat 90., kiedy dziewczyny preferowały eleganckie rozdwojone końcówki i symetryczne spinki do włosów. Później przez długi czas myśleliśmy o akcesoriach do włosów jako o praktycznym akcesorium, które pomaga kontrolować kształt fryzury. Tej wiosny projektanci poszaleli i uczynili z nich priorytet. Na pokazach większości domów mody spinki do mankietów i opaski o różnych kształtach rywalizują z ubraniami o przyciąganie wzroku. Sportowe bransoletki są w Fendi, metalowe sprzączki w Antonio Marras, a spinki do włosów z trójwymiarowymi kwiatami są w Versace. To tylko kwestia czasu, kiedy tanie marki biżuteryjne pojawią się w popularnych sklepach i kolekcjach, a bez nich trudno wyobrazić sobie wiosenno-letni look.

Duże spinki – hit z instagrama

W tym sezonie wszystkie fashionistki mają specjalne ulubione akcesoria do włosów. Instagram jest pełen zdjęć dużych, ozdobnych spinek do włosów. Wsuwki to coś, co wszyscy pamiętają z czasów Britney, a teraz te urocze akcesoria do włosów powracają w różnych wzorach i kolorach! Wsuwki same w sobie są świetnym dodatkiem i mogą zmienić wygląd Twoich włosów w ciągu kilku sekund, ale kiedy masz już dość wpinania ich na bok, tuż przy uchu, mamy ich 5. Zupełnie inny sposób użycia . Spinki do mankietów nie tylko dobrze wyglądają, ale są również bardzo trwałe. Możesz więc łatwo połączyć cały warkocz. To najłatwiejszy sposób na uzyskanie stylu retro w zaledwie kilka minut.

Wsuwka. Ta prosta ozdoba do włosów zasługuje na ukłon w tym sezonie. Minimalistyczne spinki do włosów w tym samym kolorze dobrze sprawdzą się jako dodatek do luźnych włosów, a także koka lub kucyka. Bez problemu możesz pozwolić sobie na podwojenie efektów i doczepić ich wiele do swojej fryzury lub zdecydować się na użycie pojedynczej ozdoby do włosów tego typu. Czerpiąc inspirację z wybiegów Driesa Van Notena, użył tych akcesoriów do włosów, wyraźnie inspirowanych latami 20.

Jakie spinki są bezpieczne dla włosów?

Spinki do włosów to hit ostatnich dwóch sezonów. Kobiety noszą spinki do włosów nie tylko po to, aby utrzymać fryzurę, ale co ważniejsze, aby pełnić rolę ozdobną. Czy szpilki bobby są dobre dla naszych włosów? Jak wyjaśniają nasi eksperci, nie powinniśmy używać metalowych spinek, ponieważ w kontakcie z metalem włosy stają się mniej sprężyste i giętkie. Są bardziej podatne na łamanie, czego chcemy uniknąć. Wsuwki mogą wyrywać włosy i uszkadzać ich strukturę. Jednak najgorszym rodzajem klipsów są popularne wsuwki, które nie mają zaokrąglonych końcówek. Lepszym rozwiązaniem jest użycie plastikowych klipsów typu „żaby” i sprzączek. Tego typu spinki nie niszczą włosów.