Pedicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością w szczególności w sezonie letnim, kiedy częściej zakłada się odkryte buty, a także odwiedza się baseny czy też plaże. Dzięki pedicure hybrydowemu można zyskać wspaniale wyglądające paznokcie stóp z trwałym lakierem przez co najmniej 2 tygodnie. Do największych zalet lakieru należy:

– Jego wyjątkowa trwałość. Lakier tworzy na płytce paznokcia specjalną powłokę, która szczelnie przylega do płytki paznokcia.
– Lakier nie odpryskuje.
Hybrydowy pedicure pozwala na osiągnięcie żywego, wspaniale wyglądającego koloru, który nie matowieje z czasem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wyjątkowy połysk, szczególnie jeśli zostanie zastosowany nabłyszczacz jako ostatnia warstwa pedicure.

Zabieg nie jest ani skomplikowany ani czasochłonny

Zazwyczaj wstępem do właściwego nakładania lakieru jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Należy usunąć zrogowacenia i wypielęgnować skórki. Należy też odpowiednio spiłować paznokcie i nadać im pożądany kształt. Płytka paznokcia powinna być odtłuszczona, aby zwiększyć trwałość lakieru. Następnie kolejne warstwy lakieru są przez około 2 minuty utwardzane na paznokciach w specjalnej lampie UV. Wykonany w ten sposób pedicure najlepiej dodatkowo pokryć warstwą specjalnego olejku z witaminami. Potem pozostaje jedynie cieszyć się wspaniałym kolorem.