Kolczyki zazwyczaj uznawane były za ozdobę kobiecego ucha. Pierwsze wkrętki otrzymane przez dziewczynki na Pierwszą Komunię wiązały się z koniecznością przekłucia płatka ucha. Są jednak osoby, dla których pełnią one znacznie ważniejszą funkcję. Są częścią osobowości, wyrazem charakteru i sposobem na pokazanie siebie. Doceniły je nie tylko kobiety, ale i mężczyźni odnajdując przy okazji ich znacznie szersze zastosowanie.

Nie tylko w płatku ucha

Z upływem lat porzucono stereotypowe myślenie o umiejscowieniu piercingu. Przykłady dowodzą, że przy zastosowaniu odpowiedniej techniki i formy kolczyka, przekłucie można wykonać praktycznie w każdym miejscu na ciele. Ograniczenie stanowi jedynie wyobraźnia oraz odporność organizmu na ból. A jakie formy przekłuć królują w ostatnim czasie? Okazuje się, że poza popularnymi kolczykami w chrząstce, coraz częściej wybierane są te w przegrodzie nosowej. Wzbudzające wiele kontrowersji zarówno w świecie mody, jak i kultury ozdoby noszą nazwę septum

Miłość czy nienawiść?

Piercing septum ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Często wzbudza kontrowersje, a ich właściciele stykają się z różnymi komentarzami, nie zawsze pochlebnymi. Dlaczego kolczyki septum wywołują tyle emocji? Miłośników tej formy scharakteryzować można jako zadbanych i odpowiedzialnych. Septum piercing wymaga bowiem odpowiedniej pielęgnacji, regularności i cierpliwości. Sam proces zabiegu również może okazać się bolesny, a to świadczy o silnej psychice, zdecydowaniu i stanowczości. Determinacja to drugie imię fanatyków septum.