Do pielęgnacji twarzy wykorzystuje się wiele różnych kosmetyków tj. kremy, peelingi czy maseczki. Jednak tych specyfików nie można nanosić na skórę wokół oczu, dlatego zwykle zapomina się o niej, a to duży błąd. Strefa ta jest bardzo delikatna i szybciej się starzeje, a brak snu, stres czy zła dieta skutkuje pojawianiem się nieestetycznych cieni lub obrzęków. Warto więc zadbać o nią, stosując płatki pod oczy.
Działanie płatków pod oczy
Płatki pod oczy to specyfik nasączony skoncentrowaną dawką sebum o działaniu ochronnym, nawilżającym, przeciwzmarszczkowym i rozjaśniającym. Jest ona wiele większa niż w przypadku tradycyjnych kosmetyków. Po nałożeniu płatków na skórę, na jej powierzchni tworzy się powłoka, dzięki której składniki odżywcze mogą efektywnie przenikać do wnętrza. Na skutek tego zabiegu staje się ona jędrna i gładka. Można też zauważyć wyraźny zanik oznak upływu czasu czy skutków nieprzespanej nocy.
Rodzaje płatków do pielęgnacji okolic oczu
W sklepach kosmetycznych spotyka się różne rodzaje płatków pod oczy. Zwykle dzieli się je na dwie grupy: żelowe i kolagenowe. Płatki żelowe to połączenie odżywczego sebum z hydrożelem, natomiast płatki kolagenowe pod oczy zawierają dodatek skutecznie nawilżającego skórę kolagenu. Ponadto płatki mogą być wzbogacone o inne składniki aktywne np. kwas hialuronowy, drobinki złota, witaminę C, aloes czy wyciągi roślinne, które mają na celu wzmocnienie efektów działania sebum.
Stosowanie płatków pod oczy
Płatków można używać codziennie lub tylko w wyjątkowych sytuacjach np. do zatuszowania worków pod oczami po imprezie. Są bardzo proste w stosowaniu. Wystarczy położyć je na wcześniej oczyszczoną i osuszoną skórę, zdjąć po czasie określonym przez producenta oraz wklepać resztkę sebum palcami. Można też włożyć je do lodówki na godzinę przed użyciem, wówczas lepiej rozprawią się z opuchlizną okolic oczu. Rodzaj płatków powinno się dobierać zgodnie z własnymi potrzebami np. do pielęgnacji dojrzałej i mocno wysuszonej skóry najlepiej użyć płatków kolagenowych pod oczy.