We współczesnym świecie uzyskanie zdrowych, pięknych, mocnych paznokci nie jest trudne, wystarczy udać się do salonu i skorzystać z takiej usługi, jak przedłużanie paznokci. Jest to bezbolesna procedura, dzięki której powstaje niezbędny kształt i kolor paznokci. Aby taka powłoka trwała długo, będzie wymagała specjalnej opieki. 

Przygotowanie

Po zdecydowaniu się na ozdobienie rąk w sztuczne paznokcie, konieczne jest odwiedzić mistrza, aby dowiedzieć się o zasadach opieki przed rozpoczęciem pracy. Na trzy dni przed nałożeniem preparatu, na płytki nakłada się manicure klasyczny lub europejski. W tym czasie nadaje się paznokciom odpowiedni kształt, a także usuwa się nadmiar naskórka.

Zasady pielęgnacji

Pielęgnację przedłużonych paznokci należy rozpocząć bezpośrednio po zabiegu. Pierwsze dwadzieścia cztery godziny są najważniejsze dla późniejszego stanu paznokci.

Oto podstawowe zasady dotyczące tipsów do paznokci:

  • Nie należy używać środków do paznokci, których podstawą jest aceton. Substancje te są destrukcyjne dla paznokci, gdyż powodują korozję ich struktury. Po wykonaniu pracy na paznokciach ich kolorystyka nie zmienia się przez długi czas, więc kobieta będzie chodziła z tym samym manicure aż do korekty. Dlatego też przy wyborze wzoru paznokci warto postawić na uniwersalność.
  • Wykonywanie prac domowych powinno odbywać się za pomocą rękawiczek.  Takie zabezpieczenie przyczynia się do ochrony płytek paznokciowych przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Ponadto, rękawiczki są doskonałym sposobem na zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry rąk.
  • Korekta powinna być dokonana w odpowiednim czasie. Ze względu na stały wzrost płytki paznokcia, baza akrylowa lub żelowa będzie się od niej odsuwać. Aby zachować odpowiedni wygląd paznokci i uniknąć ciągłego przylegania do przedmiotów i rzeczy, warto przyjść do mistrza w wyznaczonym czasie, nie przegapiając korekty.
  • Pielęgnacja paznokci z wytłoczonym żelem powinna odbywać się w domu. Po regularnym sprawdzaniu krawędzi paznokci należy je delikatnie spiłować. Użycie pilnika zapobiegnie przywieraniu. W przeciwnym razie kobieta może odczuwać ból w przypadku zranienia, a powstałe obrażenia będą się długo regenerować.