Wiele kobiet ma niestety słabą płytkę paznokcia. Wiąże się to z częstą łamliwością paznokci. Każda stylizacja po kilku dniach nadaje się jedynie do ściągnięcia, ponieważ lakier na tak słabych paznokciach nie trzyma tak mocno jak powinien. Niektóre osoby mają tak słabą płytkę, podatną na uszkodzenia, że nawet lakier hybrydowy nie pozostaje na paznokciach dłużej niż tydzień. W takim przypadku warto przemyśleć zastosowanie żelu budującego, który wzmacnia płytkę paznokcia oraz pozwala na jego odbudowanie.

Jaki żel do paznokci dla początkujących?

Oczywiście tak samo jak w lakierach, w żelach budujących jest ogromny wybór na rynku. Różnią się one konsystencją i właściwościami. Bardzo popularne są żele do paznokci samopoziomujące. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żelami, ponieważ po nałożeniu na paznokieć, żel sam wyrównuje się na jego powierzchni. Warto zwrócić również uwagę na gęstość produktu. Żel budujący do paznokci, który jest gęsty, nie zaleje skórek i będzie łatwiejszy w obsłudze podczas formowania kształtu.

Jak przedłużać paznokcie żelem?

Żel do paznokci jest wykorzystywany nie tylko do wzmacniania płytki, ale przede wszystkim do jej budowania. Dzięki temu produktowi można z bardzo krótkich paznokci stworzyć dowolny kształt i długość płytki. Żelem najłatwiej pracuje się na specjalnej formie. Przykleja się ją do paznokcia w taki sposób, by dokładnie do niego przylegała, a następnie przycina ją jeśli jest taka potrzeba.

Gdy forma jest gotowa, można zacząć budować paznokieć żelem. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, nadać paznokciom odpowiedni kształt i długość. Warto pamiętać o tym, by utwardzać żel nawet 60 sekund (w zależności od mocy lampy). Żel utwardza się nieco dłużej od zwykłego lakieru hybrydowego.

Producenci zazwyczaj polecają nałożenie dwóch warstw żelu. Niektóre żele są już kolorowe, ale większość służy głównie przedłużeniu. Na tak przygotowany paznokieć można więc położyć wybrany lakier hybrydowy.  Podczas stylizowania paznokci metodą żelową należy oczywiście pamiętać o wszystkich pozostałych zasadach prawidłowej stylizacji paznokci (odtłuszczenie płytki, pozbycie się skórek itp.).